Доларот послаб, нафтата пониско откако олабавија тензиите на Блискиот Исток

Време зa читање: 2 минути Цените на нафтата се намалија во понеделникот поради деескалацијата на тензиите на Блискиот Исток, откако Израел рече дека ги ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата се искачија на највисоки нивоа од 2010 година, поттикнати главно од тензиите на Блискиот Исток и напорите на ОПЕК да го ограничи ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата се намалија во почетокот на трговијата во средата, откако залихите на сурова нафта пораснаа повеќе од очекуваното ...
| | веќе видена | слични

Вредноста на нафтата „брент“ денеска скокна над 82 долари за барел. Според податоците на европските берзи, цената на суровата нафта се искачи на 77.219 долари, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На светските берзи минатата недела цената на нафтата порасна за повеќе од шест отсто, бидејќи ситуацијата на Блискиот Исток не се смирува. На лондонскиот пазар ...
| | веќе видена | слични

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доларот послаб, нафтата пониско откако олабавија тензиите на Блискиот Исток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: