Тешко повредена 67-годишна жена во сообраќајка близу Виница

2 копии
2 копии

Вчера на булеварот, Борис Трајковски, во Скопје, електричен тротинет удрил во 25-годишниот А.Д. од Прилеп и го напуштил местото. Во несреќата, со тешки телесни ...
| | веќе видена | слични

Малолетник со „сеат“ удрил во паркирано возило во гостиварското село Неготино при што сопатникот се здобил со тешки повреди. „На 19.02.2024 во 20.50 часот во ...
| | веќе видена | слични

Малолетник е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера вечер се случила кај селото Неготино, гостиварско. -Во 20.50 часот во ОВР Гостивар било пријавено ...
| | веќе видена | слични

Малолетник кој управувал возило е повреден во сообраќајка што самиот ја предизвикал, а со тешки телесни повреди се здобил и неговиот сопатник. - На 19.02.2024 ...
| | веќе видена | слични

Вчера на регионалниот пат Гостивар – Градец, на излезот од селото Неготино, „сеат“ со гостиварски регистарски ознаки управуван од малолетник од гостиварско ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, синоќа, на Граничниот премин Богородица, ги пречека новите 140.000 обрасци за пасоши. Со ...
сите 393 | | | веќе видена

„Претседателски амбиции отсекогаш имало многу само прашање е кој ќе успее да ја добие поддршката од граѓаните или 10 илјади потписи или потребниот број ...
сите 221 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денеска реагираше на изјавата на неговиот американски колега Џозеф Бајден, кој го нарече „луд кучкин син“, велејќи дека тоа ...
сите 227 | | | веќе видена

Аналитичарот Владимир Божиновски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека можната кандидатура на лидерот на ДУИ, Али Ахмети за ...
сите 432 | | | веќе видена

Мора да бидеме подготвени да отвориме крупни прашања, ако не влеземе во Европската унија до 2030 година, треба да бараме алтернатива, вели во интервју на А1он ...
сите 109 | | | веќе видена

На првиот Конгрес на политичката партија Движење ЗНАМ - За наша Македонија што се одржа синоќа во Скопје е официјализирана претседателската кандидатура на ...
сите 29 | | | веќе видена

Во Скопје се евидентирани вкупно 57 случаи на голема кашлица сезонава, нема регистрирано мали сипаници, овие податоци се заклучно со 22 февруари, потврди за ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешко повредена 67-годишна жена во сообраќајка близу Виница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: