СРБИТЕ НА КОСОВО ПРОТЕСТИРАА ЗА ДИНАРОТ Курти вели дека одлуката нема да се поништи


Србите од Косово денеска напладне во Северна Митровица одржаа голем јавен протестен состанок на кој сакаат да го свртат вниманието на целиот свет и на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американската стопанска комора во Приштина денеска претстави три алтернативи за решение на прашањето за динарот, објаснувајќи дека ја разбираат потребата од ...
| | веќе видена | слични

Со особена загриженост, Народната банка на Србија најостро го осуди повтореното спречување на транспортот и дистрибуцијата на динари на Косово и Метохија и ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на косовската царина Адриатик Кељменди денеска изјави дека на преминот Јариње се појавиле луѓе кои тврделе дека префрлаат динари за Комерцијална ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

– Косовската Влада нема да се меша во одлуката на Централната банка на Косово (ЦБК) за укинување на употребата на динарот во платните трансакции, таа одлука ...
| | веќе видена | слични

Централната банка на Косово (ЦБК) објави денеска нов план за имплементација на одлуката за укинување на користењето на српскиот динар за готовинско плаќање, ...
| | веќе видена | слични

Србите во Северна Митровица протестираат поради одлуката на косовските власти за укинување на српскиот динар и воведување на еврото како единствена валута во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СРБИТЕ НА КОСОВО ПРОТЕСТИРАА ЗА ДИНАРОТ Курти вели дека одлуката нема да се поништи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: