Махомс почнува да гради своја династија, Канзас Сити ја одбрани титулата на Супербоул спектаклот во Лас Вегас


2 копии

Супербоул изданието во Лас Вегас донесе вистински спектакл за големите фанови на американскиот фудбал, бидејќи Канзас Сити и Сан Франциско играа продолжение, а ...
| | веќе видена | слични

Овогодинешниот Супер Боул имаше просек од 123,4 милиони гледачи, што го прави најгледаниот телевизиски пренос и вториот најгледан настан во САД по слетувањето ...
| | веќе видена | слични

Суперболот во неделата стана најгледан настан во историјата на американската телевизија, објави НФЛ. Финалниот натпревар на американската фудбалска лига меѓу ...
| | веќе видена | слични

АТЛЕТИКА Загина светскиот рекордер во маратон Келвин Киптум Кенискиот атлетичар Келвин Киптум (24), актуелен светски рекордер во маратон, загина во сообраќајна ...
| | веќе видена | слични

 Детали вторник, 13 февруари 2024 „Ова беше искуство што нема никогаш да го заборавам. Годинава имаше навистина многу ѕвезди на стадионот, а Тејлор Свифт беше ...
| | веќе видена | слични

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Махомс почнува да гради своја династија, Канзас Сити ја одбрани титулата на Супербоул спектаклот во Лас Вегас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: