Џафери: Секое дете заслужува достојни услови за учење, континуирано вложуваме во квалитетно образование


Премиерот Талат Џафери заедно со министерот за образование и наука, Јетон Шаќири, го означи почетокот на изградбата на основното општинско училиште „Рилиндја“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заслугата за новото училиште и новата градинка е на Градоначалникот Муцунски и пратениците од ВМРО ДПМНЕ, токму ова го потврди СДСМ на денешната прес ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доградбата и надградбата на ОУ „Блаже Конески“ е капитална инвестиција за која 100 милиони денари одвои Владата од централниот Буџет за 2024 година. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со објавување на огласот за спроведување јавна набавка за изведба на градежни активности, Општина Аеродром ја започна постапката за реализација на доградбата и ...
| | веќе видена | слични

Карбинското село Таринци од вчера има нова училишна зграда во која наставата ја посетуваат 38 ученици од прво до петто одделение. Тие се сместени во современо ...
| | веќе видена | слични

Во населбата Визбегово во општина Бутел е изградено ново Основно училиште „Визбегово“ кое ќе може да прими околу илјада ученици. Владата преку МОН за неговата ...
| | веќе видена | слични

Во Основното училиште Тодор Јанев во Општина Чашка е изнајдено решение за продолжување на воспитно образовниот процес за сите ученици, на нивниот мајчин јазик. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Секое дете заслужува достојни услови за учење, континуирано вложуваме во квалитетно образование

Од:
До кого (е-маил):
Порака: