Последиците ќе бидат долгорочни ако Митилинеос влезе на пазарот: Инжинерите излегоа со факти и пресметки


Во врска со последните актуелни енергетски теми поврзани со Предлог законот и Договорот со стратешкиот инвеститор Митилинеос, во јавноста се појавија ...
| | веќе видена | слични

Владините одуки за таканаречените стратешки инвестиции кои се разгледуваат во Собранието се невалидни, предупредува Здружението на инженери на Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 5 отсто пониски сметки за електрична и 40 отсто пониски сметки за топлинска енергија ќе добијат граѓаните со изградбата на стратешкиот инвестициски ...
| | веќе видена | слични

Клучните придобивки што ќе ги донесе гасната централа на „Митилинеос“ за граѓаните се 5 отсто пониски сметки за струја и дури 40 отсто за парно. Тоа за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Здружението Инженери на Република Македонија (ИНРМ) тврди дека со невалидни одлуки донесени од Владата во рамките на 140-тата седница на Собранието се ...
| | веќе видена | слични

Со доделување на статусот на стратешки инвеститор на грчки Митилинеос, нема да им се наштети на интересите на државата, туку напротив, како што вели, граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Здружението Инженери (ИНРМ) тврди дека со невалидни одлуки донесени од Владата во Собранието се разгледувани предлог законите и договорите за реализација на 4 ...
| | веќе видена | слични

За речиси 10 проценти намалена владината субвенција во сметките за струја. Во некои фактури за јануари пак, надоместокот од 200 денари за пристап до мрежа ...
| | веќе видена | слични

Предлог законите и предлог договорите за четири стратешки инвестиции се донесени со невалидна одлука на Владата и со таква одлука се доставени до Собранието, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последиците ќе бидат долгорочни ако Митилинеос влезе на пазарот: Инжинерите излегоа со факти и пресметки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: