Социјалните мрежи полни со коментари „Тејлор Свифт победи на Супер Боул“


Тејлор Свифт беше очекувано најголемата ѕвезда на Супер Боул синоќа. Откако тимот на нејзиното момче Тревис Келче победи со 25-22 по продолжение, Тејлор го ...
| | веќе видена | слични

Поп-ѕвездата Тејлор Свифт донираше 100.000 долари на семејството на жената убиена во пукање во близина на собир каде што Канзас Сити Чифс ја прославуваше ...
| | веќе видена | слични

Две донации од 50.000 долари беа објавени во под името на пејачката на страницата „GoFundMe“. Нејзиниот претставник ги потврди донациите за „Variety“, објави ...
| | веќе видена | слични

Поп суперѕвездата Тејлор Свифт донираше 100.000 долари на семејството на жената убиена во пукање во близина на митингот на Супер боул на Канзас Сити. ...
| | веќе видена | слични

Тревис Келче, момчето на Тејлор Свифт, го привлече вниманието на јавноста и ги налути обожавателите откако беше снимен како пијан на парадата во Канзас Сити ...
| | веќе видена | слични

Бијонсе го најави новиот албум Act II кој ќе биде во кантри стил, а многу фанови шпекулираат дека една од гостите на албумот ќе биде и мегапопуларната Тејлор ...
| | веќе видена | слични

Третина од републиканците во САД веруваат во теорија на заговор во која се вклучени мегапопуларната пејача Тејлор Свифт и претседателот Џо Бајден Приближно ...
| | веќе видена | слични

Тејлор Свифт ја зачува својата најдобра комбинација за големиот настан. 14-кратната добитничка на Греми пристигна од Јапонија, каде што одржа четири ...
| | веќе видена | слични

Поп дивата наскоро ќе ги израдува своите фанови со нов албум. За време на Суперболот , Бијонсе се појави во реклама во која објави дека подготвува нешто ново. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 530 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 385 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 316 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 134 | | | веќе видена

Украина би можела да се соочи со „катастрофален недостиг на муниција и противвоздушна одбрана“ до пролет, што би можело да го промени бранот на војната, според ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Социјалните мрежи полни со коментари „Тејлор Свифт победи на Супер Боул“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: