Американскиот министер за одбрана Остин повторно во болница, ги предаде своите задолженија на заменичката Хикс

Американскиот министер за одбрана Лојд Остин ѝ ги предаде своите задолженија на својата заменичка откако повторно беше примен во болница. Пентагон соопшти дека ...
| | веќе видена | слични

Вселенски експерт открива што би се случило доколку има нуклеарна експлозија во вселената, поради стравувањата за руското нуклеарно оружје кое е базирано во ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Држави собрале чувствителни разузнавачки информации за руското антисателитско оружје, кои ги споделија со високи претставници на американската ...
| | веќе видена | слични

Русија развива „загрижувачко ново противсателитско оружје“, велат САД, но додаваат дека тоа сѐ уште не е распоредено. Портпаролот на Белата куќа Џон Кирби го ...
| | веќе видена | слични

Русија денеска го отфрли предупредувањето на САД за новите нуклеарни капацитети на Русија во вселената, нарекувајќи го „злонамерна измислица“ и трик на Белата ...
| | веќе видена | слични

Американските разузнавачки служби открија „сериозна закана за националната безбедност“, изјави претседателот на Комисијата за разузнавање на Претставничкиот ...
| | веќе видена | слични

Тврдењата за сериозни закани по националната безбедност на САД се однесувале на прогресот на Русија во развој на ново вселенско нуклеарно оружје дизајнирано да ...
| | веќе видена | слични

Републиканскиот шеф на Комитетот за разузнавање на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес побара во средата од администрацијата на претседателот Џо ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Комитетот за разузнавачки прашања на Конгресот на САД, Мајк Тарнер денеска соопшти дека има информации за сериозна закана за националната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американскиот министер за одбрана Остин повторно во болница, ги предаде своите задолженија на заменичката Хикс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: