Maхомс херој, Канзас ја одбрани титулата во Суперболот!


Овогодинешниот Супер Боул имаше просек од 123,4 милиони гледачи, што го прави најгледаниот телевизиски пренос и вториот најгледан настан во САД по слетувањето ...
| | веќе видена | слични

Победата на Канзас Сити Чифс над Сан Франциско 49ерс во неделата во Супер Боул беше најгледаната телевизија во историјата на САД, според прелиминарните ...
| | веќе видена | слични

Според Си-Би-Ес, кој ја пренесуваше играта, Супер Боул имал просечно 123,4 милиони гледачи на сите платформи, со што ја надминал границата од 115,1 милион за ...
| | веќе видена | слични

Најдолгиот натпревар на Супербол е воедно и најгледана ТВ програма во историјата на телевизијата на САД. Според Нилсен и Адоб Аналитикс (Adobe Analytics), ...
| | веќе видена | слични

Суперболот во неделата стана најгледан настан во историјата на американската телевизија, објави НФЛ. Финалниот натпревар на американската фудбалска лига меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Maхомс херој, Канзас ја одбрани титулата во Суперболот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: