Во центарот на Ниш силувал девојка во лифт на зграда, па побегнал, уапсен маж од Алексинац


Припадници на МВР во Ниш, по наредба на Вишото јавно обвинителство Ниш, го приведоа С.Ј.(32) од Алексинац, поради постоење основи на сомнение дека сторил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Т. (39) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „давање лажен исказ“. Пријавеното ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против 45-годишниот Г.В. од Свети Николе поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични

Скопјанец ќе се соочи со кривична затоа што испукал куршум кон скопјанец и му нанел прострелна рана. СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.Т.(31) од ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Ш.Р.(70) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични

Вработена во продавница во Свети Николе се сомничи за плаќање со туѓа картичка, информираат попладнево од Министерството за внатрешни работи. - Надворешната ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против М.П.(20) од Свети Николе поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во центарот на Ниш силувал девојка во лифт на зграда, па побегнал, уапсен маж од Алексинац

Од:
До кого (е-маил):
Порака: