Александра Радовиќ на 6-ти април во „Македонска филхармонија“

5 копии

„Златна бубамара на популарноста“, убедливо најпопуларната манифестација кај нас, оваа година ќе се одржи на 22 февруари во арената „Борис Трајковски“. Под ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
4 копии

Во годината кога се одбележуваат јубилејни 50 години од основањето на легендарните Бијело дугме и на само еден ден пред 74. роденден – Горан Бреговиќ, ...
| | веќе видена | слични

Со концертот на неофолк бендот „Калата“, во Јавна соба во Скопје во сабота, 17 февруари, ќе почне мини фестивалот „Светско, а наше – Саботи на светска музика“. ...
| | веќе видена | слични

 Наградата ја доделува Академијата на манифестацијата. Мијалковски ќе настапи на „Златна бубамара на популарноста“ со голем ревијски оркестар во живо, ...
| | веќе видена | слични

Македонската уметница Зарина Првасевда на својот фејсбук профил сподели по повод нејзината одбиена апликација од Министерството за култура. – Оваа година, ...
| | веќе видена | слични

Македонската уметница Зарина Првасевда одбиена од Министерството за култура. Оправдувањето било дека поради „непостоење на доволна аргументација за негова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според одлуката, до која што дојде Канал 5 , Нора Таравари е вработена на местото помошник раководител на сектор за еквиваленција и нострификација во ...
сите 198 | | | веќе видена

Шаренолика е понудата за претседателски кандидати. Најголем дел од партиите што ги номинираат кандидатите знаат дека шансите да победат се никакви, сепак ...
сите 259 | | | веќе видена

Пропагандата на ВМРО-ДПМНЕ ја убедуваше јавноста дека Силјановска ќе победи на изборите во 2019 година. И Христијан Мицкоски јавно изјавуваше дека очекувал ...
сите 98 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

Професорката и пратеничка Гордана Силјановска-Давкова потврди дека е кандидат за претседателка на државата од ВМРО-ДПМНЕ. Таа изјави дека нема да биде ...
сите 71 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 66 | | | веќе видена

Скопје, 22. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – На ден пред почетокот на рокот за собирање потписи за претседателски кандидати и за пратеници, во период од еден час ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Александра Радовиќ на 6-ти април во „Македонска филхармонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: