[ВИДЕО] Израелската војска ослободи двајца заложници, 60 загинати во напад врз град на границата


Израелската армија објави дека ослободила двајца заложници за време на рацијата на нејзините специјални сили синоќа во Рафах, во јужниот дел на Појасот Газа. ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација (СЗО) објави снимка од болницата Насер во градот Кан Јунис во јужниот дел на Појасот Газа, во која нејзините тимови влегоа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Израелската армија (ИДФ) соопшти дека се плаши за животот на бебето кое беше земено како заложник заедно со неговото семејство на 7 октомври кога Хамас го ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
3 копии

Израелската армија нареди затворање за сообраќај на цивилни возила на некои патишта во близина на либанската граница поради зголемените тензии во регионот, ...
| | веќе видена | слични

Цивили во Појасот Газа добиле пораки во кои им се нудат пари во замена за информации за заложниците кои ги држи палестинската група Хамас во Газа. Пораката ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус денеска изјави дека болницата „Насер“ во Кан Јунис, на југот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[ВИДЕО] Израелската војска ослободи двајца заложници, 60 загинати во напад врз град на границата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: