НЕ ГО ПОТЦЕНУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИОТ БИЗНИС, КОТИРАНИТЕ КОМПАНИИ ТЕЖАТ 4 МИЛИЈАРДИ ЕВРА - еве кои се главните „капиталци“ на берзата


Расте вредноста на македонските компании што котираат на Берзата. Вкупната пазарна капитализација на котираните друштва се зголемила за 5,16 отсто во јануари ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Вонредна помош од речиси 2,5 милиони евра добива А.Д. Македонски железници – транспорт. Намената е за исплата на платите и за ...
| | веќе видена | слични

Со одлука на Министерството за транспорт и врски, на А.Д. Македонски железници -транспорт вонредно му се доделени 2,5 милиони евра за исплата на плати и ...
| | веќе видена | слични

Колку Словенци решија да купат државни обврзници и со која просечна вредност? Пријавувањето заврши минатиот петок. Тие се наменети за граѓаните, а Словенија ќе ...
| | веќе видена | слични

Седма емисија на акции ќе емитува Прокредит банка. Ќе бидат издадени 1,2 милиони акции, со вкупна вредност од шест милиони евра. Одобрение доби од Комисијата ...
| | веќе видена | слични

Веќе и не е вест дека инвеститорската јавност е се повеќе „возбудена“ околу акциите на Комерцијална банка, но вест е кога некој ќе добие акции по цена многу ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Нова блок трансакција со акциите на Комерцијална банка. Откупени се две илјади обични акции во вредност од над 412 илјади евра. ...
| | веќе видена | слични

Долговите и загубите на компанија која е дел од холдинг, или концерн ќе ги покрива друштвото, во случај кога загубата не се покрива од посебните резерви . ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На листата на кандидати кои собираат потписи од граѓаните за претседател на државата се приклучи нов кандидат. Гоце Ристов ќе треба до петок да ги собере ...
сите 230 | | | веќе видена

Повеќе од 100.000 граѓани кои имаат право на глас на претстојните претседателски и парламентарни избори во Северна Македонија немаат важечка лична карта , а ...
сите 143 | | | веќе видена

НГИ „Коалиција на Египќани“ на претстојните претседателски избори, ќе ја поддржи кандидатката за претседател на Македонија, проф. д-р Гордана Силјановска ...
сите 167 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Директорот на центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, ги обелодени деталите за нападот на мечка врз скијач од Данска што се случи утрово на Шар ...
сите 97 | | | веќе видена

Бројките не лажат! Со чесен пристап, искрена намера и макотрпна работа, за помалку од еден месец успеавме значително да ги подобриме услугите во делот на ...
сите 99 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон денеска во Прага ги повика сојузниците на Украина „да не бидат кукавици“ пред „незапирливата“ Русија. - Секако дека ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕ ГО ПОТЦЕНУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИОТ БИЗНИС, КОТИРАНИТЕ КОМПАНИИ ТЕЖАТ 4 МИЛИЈАРДИ ЕВРА - еве кои се главните „капиталци“ на берзата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: