ПОМАЛКУ ЛЕЖАЛКИ И ЧАДОРИ, ПОВЕЌЕ ГРИЖА ЗА ПРИРОДАТА – Грција го регулира користењето на плажите,

2 копии

Време зa читање: 4 минути Грчкото Министерство за економија и финансии претстави нова рамка со која се регулираат плажите и бреговите, со цел да им се овозможи ...
| | веќе видена | слични

Продолжената зимска суша во Шпанија воведе ограничувања во снабдувањето со вода за повеќе од 10 милиони Шпанци. Решението се бара во морската вода. Шпанија ќе ...
| | веќе видена | слични

Грчката влада одлучи да стави крај на пренатрупаните плажи со многу лежалки и ресторани. Таа најавува дека повеќе нема да има плажи на кои туристите не можат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шпанските туристички региони Андалузија и Каталонија се соочуваат со недостиг на вода поради недостигот на дожд, па во текот на претстојното лето имаат намера ...
| | веќе видена | слични

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОМАЛКУ ЛЕЖАЛКИ И ЧАДОРИ, ПОВЕЌЕ ГРИЖА ЗА ПРИРОДАТА – Грција го регулира користењето на плажите,

Од:
До кого (е-маил):
Порака: