Џафери не се појави на гробот на Гоце Делчев, наместо изборите во фокус, денес ќе „фрла лопата“ на Основно училиште во Селце, Тетово


Претседателот на Владата на Република Македонија, Талат Џафери заедно со министерот за образование и наука, Јетон Шаќири на 12.02.2024 година, во 10:00 часот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Талат Џафери, го посети Универзитетот во Тетово и во Ректоратот имаше средба со ректорот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пакетите за антикризни мерки кои се во насока на унапредување на студентскиот стандард, субвенционираниот студентски оброк, решавање на предизвиците со кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ковачевски денеска учествуваше и дискутираше на панел дискусија „На студентско столче: ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот премиер Талат Џафери заедно со министерот за обрaзование и наука Јетон Шаќири денес го посетија Универзитетот Тетово и тамошниот нов Студентски дом, ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот премиер Талат Џафери продолжува со посетите во тетовско каде промовира почеток на градежни активности на проекти, но посетува и веќе изградени ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути За изградба на обиколница околу Тетово ќе се инвестираат 12 милиони евра обезбедени од буџетот на Јавното претпријатие за државни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 459 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Војната во Украина мора да престане, таа го поткопува меѓународниот поредок заснован на правила, штети на нашата доверба, дијалог и капацитет за реализација. ...
сите 164 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Откако Кремљ се огласи за изјавата на американскиот претседател Џо Бајден дека „Владимир Путин е луд кучкин син“, реагираше и самиот руски претседател.Рускиот ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери не се појави на гробот на Гоце Делчев, наместо изборите во фокус, денес ќе „фрла лопата“ на Основно училиште во Селце, Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: