У21: Трајковски освои сребро на Европското првенство во карате

Симона Заборска од карате клубот „Макпетрол“ се пласира на седмата позиција на турнирот од светската премиер лига, Серија А, што се одржа во Ларнака, Кипар. ...
| | веќе видена | слични

Македонската најдобра млада спортистка, таеквондистката Милијана Рељиќ направи извонреден резултат освојувајќи го сребрениот медал на едно од најсилните ...
| | веќе видена | слични

Во финалето резултатот со Ерменецот Нерсисјан беше нерешен, 3-3, но противникот го освои златото, поради правилото „прв до освоен поен“, а Трајковски освои ...
| | веќе видена | слични

КБК Шампион од Скопје е најуспешниот клуб на Државното кик бокс првенство кое се одржа изминатиов викенд во Скопје. Кикбоксерите на Шампион освоија вкупно 29 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сребрен медал за Витомир Трајковски од „Макпетрол“ на Европското карате-првенство што од 9 до 11 февруари се одржа во Тбилиси, Грузија. На меѓународниот собир ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 327 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 261 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

У21: Трајковски освои сребро на Европското првенство во карате

Од:
До кого (е-маил):
Порака: