Пендаровски: Барам да се донесат законски измени за важење на неистечените возачки дозволи, никој не смее да биде казнет


Неприфатливо е македонските граѓани кои се веќе изложени на сопствен трошок да менуваат документи, да бидат ставени во состојба на паника и страв дали ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вечерашната емисија „Топ Тема“ на Телма ТВ гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска која што истакна дека во однос на личните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонскиот пасош со старото име се употребува во Германија, Швајцарија, Албанија, Косово и срамота е што не важи и во земјава заради важечкиот законски ...
| | веќе видена | слични

20 илјади нови обрасци за пасоши се достапни за граѓаните, ама само за оние кои добиле термин по итна постапка за која се плаќа и три пати поскапо. Пасош ќе ...
| | веќе видена | слични

Молчеше дека возачките нема да важат, ги бранеше политиките на неговиот претходник, “солеше” памет дека се што се случува е за наше добро, дека промената на ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои имаат термин за издавање пасош по итна постапка и лицата со медицинска потврда наскоро ќе добијат нови патни исправи. Министерот за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

-Срамота е Македонија да ги зароби граѓаните на територија на која што сме и притоа доколку пробаат да излезат од Македонија, ние не ги пуштаме, заради тоа што ...
| | веќе видена | слични

Не бегам од одговорност, но тоа секогаш треба да биде базирано на факти. Овој процес треба да се заврши затоа што се заснова на меѓународно потпишан договор, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 327 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 261 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Барам да се донесат законски измени за важење на неистечените возачки дозволи, никој не смее да биде казнет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: