Си-ен-ен: Обложувалниците во Лас Вегас типуваат и за Мишел Обама како можен кандидат за претседател на САД

Во изминатиот период, необичен кандидат за претседател на САД зема замав според рејтинзите и тоа е причина за загриженост кај некои демократски првенци. Се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ја коментираше смртта на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални на начин што не го критикуваше рускиот лидер ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Доналд Трамп, кој како претседател на САД беше критикуван дека го пофалил рускиот лидер Владимир Путин, го даде својот прв коментар за смртта на рускиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска објави дека смртта на Алексеј Навални „го освестила“ за тоа што се случува во САД, но никому директно ...
| | веќе видена | слични

Конкурентката на Доналд Трамп во трката за номинација кај републиканците за претседател, Ники Хејли, уште еднаш жестоко го нападна екс-претседателот за ...
| | веќе видена | слични

Ники Хејли, кандидат за републиканска номинација за претседателските избори, денеска го критикуваше својот противкандидат Доналд Трамп за неговите пријателски ...
| | веќе видена | слични

Реагирајќи на веста дека претседателот Џо Бајден нема да полага когнитивен тест за време на неговиот годишен физички преглед, основачот и извршен директор на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 327 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Високиот претставник на Европската Унија за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел, изјави дека најавата на израелскиот министер Безалел Смотрич дека ќе ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Си-ен-ен: Обложувалниците во Лас Вегас типуваат и за Мишел Обама како можен кандидат за претседател на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: