ТУСК: Трамп донекаде е во право, Европа не смее да се потпира на САД


2 копии

Поранешната претставничка на Републиканската партија, Лиз Чејни изјави за Си-ен-ен дека постои „Крило на Путин“ во Републиканската партија, по неодамнешните ...
| | веќе видена | слични

Поранешната републиканка Лиз Чејни изјави за Си-Ен-Ен дека постои „Путиново крило“ во Републиканската партија, по неодамнешните изјави на Доналд Трамп за НАТО ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте, фаворит за следен генерален секретар на НАТО, во саботата рече дека Европа треба да престане да кука за Доналд ...
| | веќе видена | слични

Германскиот министер за одбрана Борис Писториус во своето обраќање на Минхенската безбедносна конференција во саботата ги предупреди земјите членки на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Холандскиот преоден премиер Марк Руте, кој се смета за најсериозен кандидат за нов генерален секретар на НАТО, изјави во петокот дека Европа би требало да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТУСК: Трамп донекаде е во право, Европа не смее да се потпира на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: