Концертите на Колдплеј регуларно ќе се одржат на Олимпискиот стадион во Атина

Со стих од песна на Колдплеј, грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис најави дека концертите на бендот и другите спортски и културни настани пред или кусо по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грците, кои на европските избори на 9 јуни ќе одберат гласање преку пошта, од денеска можат да се пријават на соодветната платформа, која ќе остане отворена до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Анархистичка група под името „Вооружен одговор“ ја презеде одговорноста за ковертот со експлозивниот материјал откриен минатиот понеделник во судот во Солун, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Останато

Наместо да мудрува, Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на важноста на пасошите предлог на ВМРО-ДПМНЕ. Пратеникот Бране ...
сите 301 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски влегува во трка за претседател. Тој ќе биде кандидат на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија. Информацијата ...
сите 149 | | | веќе видена

Македонската активистка од Франција, Сузана Сурловски-Георгиевска, претседателка на Асоцијацијата „Блаже Конески“ од Париз, сподели на Фејсбук за голготата на ...
сите 99 | | | веќе видена

Најмалку девет имиња влегуваат во трката за претседателските избори што треба да се одржат на 24 април (прв круг) и на 8 мај (втор круг) годинава во Северна ...
сите 120 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Дали Демократската унија за интеграција и нејзиниот лидер Али Ахмети денеска меѓу редови најавија можен бојкот на претседателските избори во вториот круг? Ова ...
сите 167 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

Маркетингот каков што го имаме во државата е светски феномен, државата да им го плаќа маркетингот на партиите, тоа го нема никаде. Никогаш во предизборието од ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Концертите на Колдплеј регуларно ќе се одржат на Олимпискиот стадион во Атина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: