ЦУ: Спречена нелегална трговија со папагали


10 копии
7 копии

Мобилен тим спречи шверц на 3.590 таблети „трамадол“ откриени во личен багаж на еден патник при контрола на автобус на граничниот премин Табановце, велат од ...
| | веќе видена | слични

Единици на косовската полиција спречија обид за шверц на 35 пакувања плазма бисквити во Нови Село кај Каменица, соопшти косовската полиција. Како што ...
| | веќе видена | слични

Во моментот кога автобусот е ставен на мобилен скенер, при што секој од патниците го извадија својот личен багаж надвор од автобусот, патникот се обиде да го ...
| | веќе видена | слични
13 копии
3 копии
2 копии

Со судска пресуда, од фирма од Скопје која избегнала да плати увозни давачи при увоз на гас, Царина ќе наплати вкупно пет милиони денари, два милиони во пари и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Царинската управа ќе наплати 2 милиони денари, пари што што ќе се слеат во Буџетот, откако фирма од Скопје се обидела да избегне плаќање на увозни давачки за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦУ: Спречена нелегална трговија со папагали

Од:
До кого (е-маил):
Порака: