Мицкоски: Убеден сум дека следуваат промени и подобри работи за Македонија.

2 копии

Почнува битката за власт, но кој ќе ја добие веројатно ќе зависи од визијата која ја имаат политичарите. Сепак, едно е сигурно, граѓаните се во исчекување на ...
| | веќе видена | слични

ГРОМ: Ништо од Никогаш Северна, само Македонија, ВМРО-ДПМНЕ и Тошковски паднаа на првиот колоквиум, и тоа во техничка влада Филип Здравески 13.02.2024 / 15:06 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Граѓанската опција за Македонија ГРОМ со чудење ги гледа настапите и активностите на новиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски. Чудењето доаѓа ...
| | веќе видена | слични

Најглавната задача на владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде економска обнова и борба за повисок животен стандард на граѓаните, вели Христијан Мицкоски во интервјуто за ...
| | веќе видена | слични

Не само што треба да ги вратиме луѓето, туку треба и да спречиме нови да заминуваат. Тоа ќе го направиме преку стратегија во три чекори, порача претседателот ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ветува сосема поинаква иднина од онаа на сегашната власт. Тој во интервју за „Магазинот за туризам и менаџмент“, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за вели дека граѓаните на следните изборие имаат клучна одлука за можноста ДУИ да биде и во идната влада ...
| | веќе видена | слични

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Убеден сум дека следуваат промени и подобри работи за Македонија.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: