Украинците објавија фотографија: Русите го користат Старлинк на Маск

4 копии

Украина денеска соопшти дека руските сили на окупираните територии ги користат терминалите на сателитската интернет услуга Старлинк на Илон Маск, објавувајќи, ...
| | веќе видена | слични

Воениот службеник Андриј Јусов рекол дека се работи на тоа да се спречат руските сили во користењето на сателитските интернет терминали кои ги произвел „Space ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илон Маск во неделата објави дека оценката на Украина дека Русите користат Starlink во нивната тековна војна е „лажна“. Претходно во неделата, украинското ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека комуникациските терминали „Старлинк“ не се сертифицирани во Русија и затоа не може официјално да бидат ...
| | веќе видена | слични

Украина, која го користи „Старлинк“ за воени комуникации во нејзиниот конфликт со Русија, вчера соопшти дека руските трупи го користат системот во областите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кремљ денеска соопшти дека сателитскиот интернет систем Старлинк на претприемачот Илон Маск ниту е сертифициран за употреба, ниту официјално е испорачан во ...
| | веќе видена | слични

Украински одбранбени претставници денеска соопштија дека руските сили во окупираните области на источна Украина ги користат терминалите на сателитската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украинците објавија фотографија: Русите го користат Старлинк на Маск

Од:
До кого (е-маил):
Порака: