Реализирана исплатата на дополнителните субвенции за предадено јаболко, соопшти МЗШВ


Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство со информација за јаболкопроизводителите, дека Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска ја изврши исплатата за мерката за мали земјоделски стопанства дефинирани според ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во рамки на информативниот караван Резултати за земјоделците, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска во Лозово ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во рамки на информативниот караван Резултати за земјоделците, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска во Лозово ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ со голем број на мерки и активности за унапредување на производството на грозје и вино обезбеди поголема поддршка за лозарите, повисоки откупни цени и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Људмила Навалнаја, мајката на починатиот руски опозиционер Алексеј Навални вели дека го видела телото на нејзиниот син во рускиот град Салехард. „Тие ме ...
сите 347 | | | веќе видена

„Претседателски амбиции отсекогаш имало многу само прашање е кој ќе успее да ја добие поддршката од граѓаните или 10 илјади потписи или потребниот број ...
сите 222 | | | веќе видена

Јулија Навални, сопругата на починатиот руски опозициски лидер Алексеј Навални, следната среда ќе им се обрати на европратениците во Стразбур. Ова е наведено ...
сите 129 | | | веќе видена

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан ...
сите 215 | | | веќе видена

52 годишна жена од Охрид вчера пријавила во полиција дека едно лице ја измамило за сума од 5.000 евра. Во септември 2023 година на веб страна таа забележала ...
сите 301 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 8 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реализирана исплатата на дополнителните субвенции за предадено јаболко, соопшти МЗШВ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: