Неискуството ги прави тинејџерите најризична група за сообраќајни несреќи: Само во 2023 година МВР казнило 3.474 возачи почетници

Средношколците едвај чекаат да седнат на возачкото седиште во автомобилот кој најчесто им е подарок од нивните родители, но непочитувањето на сообраќајните ...
| | веќе видена | слични

„Тука не е важно чиј си, од каде си и на која партија ѝ припаѓаш“ , вели Љупка Вртева од Струмица, која беше прогласена за инженерка на годината во Словенија ...
| | веќе видена | слични

По девет години практикување на методот, комплетно си ја излекував мојата распарчена нога, сега немам никаков проблем. Се изборив и со мојата депресија, се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Угледни Руси апелираат властите да го вратат телото на рускиот опозиционер Алексеј Навални на неговото семејство. Рускиот новинар, добитник на Нобеловата ...
сите 601 | | | веќе видена

Гаранција за почитување на еколошките начела – бараат активистите за заштита на животната средина. Тие го поздравија носењето на првата македонска Стратегија ...
сите 123 | | | веќе видена

TРКА ЗА СОБИРАЊЕ ПОТПИСИ На првиот Конгрес на политичката партија Движење ЗНАМ - За наша Македонија што се одржа синоќа во Скопје е официјализирана ...
сите 33 | | | веќе видена

Тешко носам одлуки, но стојам зад нив. Состојбата во која се наоѓа земјава бара од нас да не седиме како во ложа и да коментираме, туку да сториме нешто. Еден ...
сите 64 | | | веќе видена

Oд „Лекари без граници“ велат дека мали деца во Газа кои имаат само пет години им рекле дека сакаат да умрат. Додаваат дека во Газа е потребен прекин на огнот, ...
сите 53 | | | веќе видена

Во наредните 80-тина дена ќе слушнеме многу предлози, но не би ги коментирал, бидејќи на 8 мај граѓаните ќе кажат кои се предлозите што ги сакаат, вели ...
сите 65 | | | веќе видена

Владо МИСАЈЛОВСКИ „ПОБЕДНИЧКА ЕНЕРГИЈА И ПРЕКРАСЕН НАСТАН ВО НАШЕТО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ! Сплотени и обединети да направиме историски победнички резултат за подобра ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неискуството ги прави тинејџерите најризична група за сообраќајни несреќи: Само во 2023 година МВР казнило 3.474 возачи почетници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: