Писториус во Белград: Дијалогот за нормализација под посредство на ЕУ треба да продолжи со посветеност поради приближувањето на ЕУ


Германскиот министер за одбрана Борис Писториус на прес-конференцијата по средбата со српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград истакна дека дијалогот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Состанокот на лидерите на Западен Балкан, што ќе се одржи во Тирана на 28 и 29 февруари, се очекува, покрај реафирмирањето на евроатлантската политика, уште ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 28 февруари во Тирана ќе се одржи самит за Украина на кој ќе присуствува и претседателот Володимир Зеленски, кому му е прва посета на Тирана а на 29 ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европратеникот и еден од меѓународните набљудувачи на изборите во Србија, Андреас Шидер денеска изјави дека Европската комисија и Европскиот совет сериозно ја ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека Србија треба што поскоро да стане членка на ЕУ, бидејќи во спротивно Белград ќе избере соработка со други партнери, ...
| | веќе видена | слични

По неколку недели тивко размислување, проевропската влада на Молдавија го отфрли барањето на Русија за да бидат поставени избирачки места во отцепениот регион ...
| | веќе видена | слични

Има голема манипулација со европскиот наратив, кој очигледно безкурпулозно се користи во партиски цели и пред избори. На некој начин политичките елити научија ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Унгарија Виктор Орбан го искажал своето мислење за улогата на Украина како тампон зона меѓу Русија и Западот, пишува весникот „Ди Пресе“. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска изјави дека министерот за внатрешни работи Панче Тошковски погрешно го интерпретира ставот на Европската комисија ...
сите 362 | | | веќе видена

Да ги внесеме Бугарите во Уставот, Македонците и Албанците да ги делат трите највисоки функции, вели Арбен Таравари на прес конференција кој веќе ја најави ...
сите 235 | | | веќе видена

Грдоначалникот на општина Карпош, воедно и претседател на политичката партија ГРОМ, Стевчо Јакимовски исто така ќе се испроба во претседателската трка. Како ...
сите 266 | | | веќе видена

ТВ21 стигна до говорот на Али Ахмети кој утре ќе го чита на прес конференцијата која е најавувана четири дена. Лидерот на ДУИ бара поддршка од Албанците на ...
сите 164 | | | веќе видена

Мнозинството Израелци не веруваат во „целосна победа“ на израелската армија против палестинското исламистичко движење „Хамас“ во Појасот Газа, покажа денеска ...
сите 356 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Писториус во Белград: Дијалогот за нормализација под посредство на ЕУ треба да продолжи со посветеност поради приближувањето на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: