Вонреден состанок на Советот за безбедност на ОН за масакрот во Сирија

Меѓународниот мировен пратеник Кофи Анан се сретна со сирискиот претседател Башар ал-Асад во Дамаск со цел да издејствува прекин на огнот по судирот меѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тројца дипломати од Амбасадата на Сирија во Лондон се протерани од Велика Британија, како одговор на „масакрот врз цивилите“ во градот Хула, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Специјалниот пратеник на ОН и Арапската Лига за Сирија, Кофи Анан, денеска ќе се сретне со претседателот на земјата, Башар Ал Асад. Посетата, втора од ...
| | веќе видена | слични

Ова ќе биде втора посета на Анан на Сирија од почетокот на неговата мисија пред три месецa. Посетата следи откако во неделата Советот за безбедност на ОН ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 172 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 174 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вонреден состанок на Советот за безбедност на ОН за масакрот во Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: