Блиц: Тадиќ премиер, Ѓилас останува градоначалник

2 копии

Србија е на пат кон ЕУ, и на тој пат може да смета на поддршката од Русија Новоизбраниот претседател на Србија, Томислав Николиќ, викендов во Москва се сретна ...
| | веќе видена | слични

Соработката на двете земји ќе се одвива прогресивно. Ова е заклучокот од денешната средба во Москва на Томислав Николиќ, новоизбраниот претседател на Србија со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Русија е подготвена да и ја исплати на Србија втората транша од кредитот во износ од 800 милиони долари, договорен пред две години, изјави денеска рускиот ...
| | веќе видена | слични

Новоизбраниот претседател на Србија имаше средба со рускиот претседател Владимир Путин на конгресот на Единствена Русија. Заедничката средба траеше околу 15 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блиц: Тадиќ премиер, Ѓилас останува градоначалник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: