Навивачите на Вардар со инвазија на теренот ја прославија шампионската титула

Хаотичен крај доживеа натпреварот од последното коло во македонското фудбалско првенство меѓу Вардар и Металург. На стадионот во Ѓорче Петров, повеќе од илјада ...
| | веќе видена | слични

Навивачката група „Комити“ како и секогаш, така и вчера, силно го бодреше својот тим на последниот натпревар во домашното фудбалско првенство. Вчера „комитите“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вечерва во емисијата „Топ Тема“ гостуваше директорот на јавно здравје, Арбен Зибери кој што посочи дека поради новостаната ситуација со нагло зголемување на ...
сите 695 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 397 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 250 | | | веќе видена

Анализите на трендовите во изминатите денови покажуваат дека во овој момент имаме неколку локации во земјата каде има брзо ширење на вирусот и кластери кои се ...
сите 217 | | | веќе видена

Ова е последна опција, која би требало да се користи само во најитни ситуации, рече Еспер на брифинг во Пентагон Секретарот за одбрана на САД Марк Еспер, вели ...
сите 341 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина за време на полициска интервенција, е ужасен и ...
сите 199 | | | веќе видена

Ќе се ставаат ленти на седиштата во автобусите на ЈСП „Скопје“ за да се овозможи растојание меѓу патниците. Откако Владата на вчерашната седница донесе Уредба ...
сите 113 | | | веќе видена

Теренс Флојд, братот на починатиот афроамериканец Џорџ Флојд, одржа говор за сите оние што прават штета за време на протестите во Соединетите држави. -Ако јас ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Навивачите на Вардар со инвазија на теренот ја прославија шампионската титула

Од:
До кого (е-маил):
Порака: