АКО ИНВЕСТИРАВТЕ ВО СОК ОД ПОРТОКАЛ, ЌЕ ЗАРАБОТЕВТЕ ПОВЕЌЕ ОТКОЛКУ НА СВЕТСКИТЕ БЕРЗИ: Еве кои инвестиции беа најисплатливи во 2023 година

Годината зад нас се покажа како неспоредливо подобра за финансискиот и стоковниот пазар, а на истата се тргуваше и средствата од 2022 година. Кога ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Хакери оваа година украле 2 милијарди американски долари во криптовалути во десетици сајбер напади и кражби, според компанијата „De.Fi“. „Оваа сума, иако ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Вкупниот обем на тргување со биткоин во последните 24 часа изнесува 13,99 милијарди евра Размените на криптовалути не мируваат ниту за време на прославата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските власти не се задоволни од фактот дека повеќе земји ќе ја признаат Палестина. Тие велат дека ова е награда за палестинската терористичка група ...
сите 367 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 327 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АКО ИНВЕСТИРАВТЕ ВО СОК ОД ПОРТОКАЛ, ЌЕ ЗАРАБОТЕВТЕ ПОВЕЌЕ ОТКОЛКУ НА СВЕТСКИТЕ БЕРЗИ: Еве кои инвестиции беа најисплатливи во 2023 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: