Ковачевски: 600 илјади домаќинства добиваат субвенција на сметките за струја до 90%


На трибината „Повеќе за сите”, што вечерва се одржа во Битола, претседателот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски, порача дека во време на светска и економска ...
| | веќе видена | слични

Познатиот трговец со струја ЕДС кој има милионски загуби, поради енергетската криза сака да биде снабдувач со струја на домаќинствата и малите потрошувачи. Во ...
| | веќе видена | слични

Во последниве две години трговијата со струја стана многу профитабилен бизнис во Македонија затоа и не е чудно што разни компании сакаат да се пријават на ...
| | веќе видена | слични

Профитна маржа од 11,5 проценти па надолу е главниот услов во јавниот повик за Универзален снабдувач на електрична енергија за домаќинствата и малите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Регулаторна комисија за енергетика, Марко Бислимоски, во интервју за „a1oн“ вели дека намалување на струјата ќе има кај сите, тоа е фактичка ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Струјата поскапува со одлука на власта, повисоки сметки и до 400 денари. Корисниците од третиот блок за сметка која до сега ја плаќале 4.000 денари, сега ќе ...
| | веќе видена | слични

Од СДСМ денеска преку соопштение се пофалија дека струјата за дел од корисниците поевтинува, додека пак, од опозицијата обвинија дека граѓаните ќе се соочат со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Иако се уште не е позната судбината на иранскиот претседател Ебрахим Раиси и другите патници во хеликоптерот кој „тврдо се приземји“, ваквиот настан има ...
сите 102 | | | веќе видена

На 19.05.2024 околу 01.50 часот во СВР Штип било пријавено дека на експресниот пат Штип-Радовиш се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „даеву ...
сите 163 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Конкретна соработка во делот на професионалниот развој, подобрување на образовниот систем, за дигитализација и искористување на ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: 600 илјади домаќинства добиваат субвенција на сметките за струја до 90%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: