Ковачевски: Над 2 милијарди евра кај граѓаните, грижата за сите е темел на нашите политики


Во своето обраќање пред граѓаните на Битола, Ковачевски посочи дека над 2 милијарди евра во изминатите 3 години се насочија кон граѓаните и компаниите, со цел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ е најактивна партија во земјава, во моментов имаме една серија на трибини „Повеќе за сите“ на кои зборуваме за последниот пакет антикризни мерки, за ...
| | веќе видена | слични

Владата покажа дека знае да се справува со предизвиците и преку донесените пакети антикризни мерки го заштитивме стандардот на граѓаните и ликвидноста на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта и опозицијата имаат спротивставени мислења за тоа дали сите земји од регионот ја претекле Македонија и се понапредни. ВМРО-ДПМНЕ вели дека државите од ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски имаше непопуларна задача во изминатите две години во кои ја предводеше македонската влада. Тој и неговиот владин тим влегоа во ...
| | веќе видена | слични

„Новиот пакет антикризни мерки е континуитет на поддршката која што ја имаа граѓаните и компаниите и во време на ковид пандемијата и во време на енергетската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 249 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Над 2 милијарди евра кај граѓаните, грижата за сите е темел на нашите политики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: