Ковачевски од Битола: Повеќе за сите е нашата посветеност за подобар живот на граѓаните


Само со последниот, 9-ти пакет антикризни мерки, 662 милиони евра насочуваме кон граѓаните, потенцираше Ковачевски пред битолчани коишто во голем број ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Република Северна Македонија ќе стане земја членка на ЕУ. Со проевропска влада како оваа што ја предводи СДСМ во брзи рокови до 2030 година ќе бидем членка на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Со проевропско парламентарно мнозинство, со проевропска Влада, како оваа што ја предводам, со проевропски политики, во брзи рокови, до 2030 година, Република ...
| | веќе видена | слични

„Секој заслужува да има пристојни услови за живот во своето место на живеење. И покрај тоа што, менаџирањето на општините е во рацете на градоначалниците, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Димитар Ковачевски, на седницата за пратенички прашања во Собранието, посочи дека денес минималната плата, просечната плата и пензиите, но и платите ...
| | веќе видена | слични

И тоа во услови кога инфлацијата е спуштена од 19 на 3 проценти, на ниво како пред кризата. „Во тешка година за целиот свет, поради наследените последици од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, заедно со директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и ...
| | веќе видена | слични

На 40 000 земјоделци, до утре, прв пат во историјата на државата, авансно ќе им бидат исплатени 30 проценти од субвенциите или 750 милиони денари. Поддршка ќе ...
| | веќе видена | слични

Денеска, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, одржа новогодишен брифинг со новинарите, на кој беа споделени резултатите од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 248 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

Поразот на коалицијата ДУИ/СДМ на парламентарните избори сериозно ги потресува двете партии и најавува, пред се, внатрепартиска борба за преземање на позиции ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски од Битола: Повеќе за сите е нашата посветеност за подобар живот на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: