Каков е ефектот на системот за пронаоѓање исчезнати лица?

4 копии

Речиси две недели Спасовски не одговара дали постои соодветен правен акт со кој се регулира процедурата и постапувањето при потраги за исчезнати лица, ќе ...
| | веќе видена | слични

Да примаш признание за добра огранизација на ОБСЕ самитот и безбедноста, кога во тие денови се случува убиството на Вања, за кое се уште немаме објаснување, е ...
| | веќе видена | слични

Три недели ден по самитот на ОБСЕ и смртта на Вања Ѓорчевска која можеше да ја спречи МВР ако реагираше соодветно, министерот за внатрешни работи Оливер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гледам дека Спасовски решил да „глуми глув и слеп“, што впрочем е се што прави пред криминалот во сите овие 9 години министерување. Спасовски, СВР Велес на ...
| | веќе видена | слични

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека нејзините сили кои дејствуваат во Појасот Газа го пронашле телото на Рон Бинјамин, кој беше меѓу 252 лица заробени од ...
сите 34 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Конкретна соработка во делот на професионалниот развој, подобрување на образовниот систем, за дигитализација и искористување на ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каков е ефектот на системот за пронаоѓање исчезнати лица?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: