Лицемерството е тоа што создава проблем за секое решение

По заминувањето од европската политичка сцена на поранешната германска канцеларка Ангела Меркел, Макрон некако се наметна како прв лидер во ЕУ што ги поставува ...
| | веќе видена | слични

Она што е повеќе од јасно, тоа е дека не треба ништо да им се објаснува на македонските граѓани, бидејќи тие гледаат многу подалеку од своите водачи. Но клучно ...
| | веќе видена | слични

Страшо АНГЕЛОВСКИ Додека десеттина милиони мигранти веќе ја преминаа јужната граница и влегоа во САД, а уште неколку милиони чекаат тоа да го сторат, гонети од ...
| | веќе видена | слични

Зошто Македонија го претрпи својот втор „букурешки момент“ изминатата седмица, на 15 декември, во Брисел? Украина и Молдавија добија датум за почеток на ...
| | веќе видена | слични

Поучени од македонските лоши искуства, земјите од Западен Балкан уште во 2015 година, под покровителство на Европскиот фонд за Балканот, во Виена потпишаа ...
| | веќе видена | слични

Горчината во Македонија не ги попречува искрените честитки на Украина, Молдавија и Грузија. И да посакаме нивниот ЕУ-пат да биде поинаков од нашиот, за да не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 249 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лицемерството е тоа што создава проблем за секое решение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: