Во еден ден подарени, наследени… 3.099 обични акции од осум компании и четири банки

Време зa читање: 2 минути Минатата работна недела во нетрговски трансфер сопственоста е сменета на 4.592 обични акции од 19 компании. Податоците од Централниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рудникот за неметали „Опалит“ е долгогодишен партнер кој скопска цементарница ја снабдува со опалска бреча – суровина неопходна за правење цемент, објави ...
| | веќе видена | слични

Нови акционерски промени се случуваат во нашата најголема градежна компанија „Гранит“. Зоран Милковски, кој е генерален директор на компанијата и член на ...
| | веќе видена | слични

Дали акционерите на „Макпетрол“, и тоа главно домашните физички лица, меѓу кои голем дел се и вработените од компанијата, добија понуда што не се одбива. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Винер – Виена Иншуренс Груп АД Скопје и официјално се присоедини кон Македонија oсигурување АД Скопје – Виена Иншуренс Груп. Со ...
| | веќе видена | слични

Истите акции и од стартот на следната година ќе го сочинуваат главниот индекс на Берзата на земјава, односно МБИ10. Станува збор за акциите на топ 10 компании ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Најголемата бугарска компанија за онлајн обложување Телематик Интерактив Бугарија на 14 декември ја извести бугарската берза дека ќе приредува онлајн ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политика Ебрахим Раиси загина во хеликоптерска несреќа во северозападниот дел на Иран. Раиси беше претседател на Иран од 2021 година и ја водеше земјата во ...
сите 128 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 233 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 609 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 77 | | | веќе видена

„ВД Премиерот Талат од Форино дал насоки за нов напад од некаков си секретар на Владата, кој подеднакво не знае што му е работата“, напиша градоначалничката на ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во еден ден подарени, наследени… 3.099 обични акции од осум компании и четири банки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: