Околу 370 илјади домаќинства се уште немаат евтина струја преку ден

Во вторник ќе се знае по која цена потрошувачите ќе ја плаќаат струјата по Нова година. Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) тогаш ќе објави и колкав ќе ...
| | веќе видена | слични

„Со враќањето на евтината тарифа на електрична енергија од 13 до 15 часот со тоа 1.000 денари месечно заштедуваат домаќинствата. Тоа е работа на една Влада ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новата цена на струјата треба да се соопшти на почетокот од идната недела, објави Телма. Вчера во Регулаторната комисија се одржала подготвителна седница на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дали македонските граѓани ќе плаќаат поевтина струја во наредните пет години ќе зависи од тоа кој ќе го добие договорот за Универзален снабдувач на електрична ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 439 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Околу 370 илјади домаќинства се уште немаат евтина струја преку ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: