Се за постапката за екстрадиција на Палевски

Време зa читање: 2 минути Комерцијална банка како високо општествено одговорна компанија ќе биде првата банка во земјава што на своите банкомати ќе споделува ...
| | веќе видена | слични

„Откако роднините на исчезнатите лица ќе поднесат пријава во полиција тие доаѓаат кај нас“, вели Хајке Ламперт, раководител на секцијата Форарлберг Тирол. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веб - страницата за рано предупредување за исчезнати деца najdime.org.mk, која ќе биде достапна на македонски, албански и ромски јазик и е поддржана од ...
| | веќе видена | слични

Системот за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија „Најди ме“, на кој мајката на убиената 14-годишна скопјанка Вања Ѓорчевска го пријави уште ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Иако се уште не е позната судбината на иранскиот претседател Ебрахим Раиси и другите патници во хеликоптерот кој „тврдо се приземји“, ваквиот настан има ...
сите 102 | | | веќе видена

На 19.05.2024 околу 01.50 часот во СВР Штип било пријавено дека на експресниот пат Штип-Радовиш се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „даеву ...
сите 163 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

Компанија за дизајнирање и принтање на кеси и фолии за амбалажа за прехранбени и други производи кои секојдневно ги гледаме и купуваме во маркетите се најде во ...
сите 13 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се за постапката за екстрадиција на Палевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: