Саливaн: Нема недоразбирање меѓу САД и Израел, војната во Газа ќе трае со месеци


Тој на прес-конференција во Тел Авив рече дека САД и Израел се согласуваат дека ќе дојде до транзиција од моменталната фаза на конфликтот со висок интензитет ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генералниот секретар на Арапската лига Ахмед Абул Геит денеска ја критикуваше резолуцијата на Советот за безбедност на ОН за зголемување на хуманитарната помош ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Советот за безбедност на Обединетите нации го усвои текстот на резолуцијата за Појасот Газа, со која се бара итно забрзување на испораката на помош за цивилите ...
| | веќе видена | слични

Европската унија ја поздрави резолуцијата на Советот за безбедност на Обединетите нации (СБОН), која повикува на проширен хуманитарен пристап, но не вклучува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 558 | | | веќе видена

Тие кусо изјавија дека до несреќата дошло по технички дефект и дека нема индиции за кривично дело, пренесува Вашингтон пост. Да потсетиме, иранскиот ...
сите 286 | | | веќе видена

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 502 | | | веќе видена

Израелскиот министер за финансии Безалел Смотич рече дека сите Израелци треба да се чувствуваат како да е распишана потерница против нив и ги повика ...
сите 318 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 111 | | | веќе видена

Јавното обвинителство издало наредба за обдукција на починатиот притвореник во казнено поправната установа Затвор Куманово (К‘шање), соопштија денеска од ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Саливaн: Нема недоразбирање меѓу САД и Израел, војната во Газа ќе трае со месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: