Забрана за движење на товарни возила кон Стража и Маврово, кон „Деве Баир“ и превој Ѓавато поради врнежи од снег


Забрана за движење на товарни моторни возила е воведена на патните правци на патниот правец Гостивар-Стража-Маврово, превој Ѓавато меѓу Битола и Ресен, и на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено во зимски услови по претежно влажни коловози. Намалена видливост поради појава на магла, од 50 до 100 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
2 копии

Поради заледениот дожд и лизгавост на коловозите, утрово оштетени се и неколку возила во Делчево. Поради сообраќајка на патот Делчево – Пехчево кај селото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Четиринаесеттите претседателски избори во Иран ќе се одржат на 28 јуни“, рече Еслами, а пренесе агенцијата Иран Мехр. Тој додаде дека од Советот на чувари ...
сите 300 | | | веќе видена

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 451 | | | веќе видена

Вакви појави, појави на корупција и криминал се нешто за што се говри долго време. Тука е и недовербата во судството за која говорат истражувањата на јавно ...
сите 347 | | | веќе видена

Израел има намера да ја прошири воената операција во Рафа, му изјави денеска министерот за одбрана Јоав Галант на советникот на американскиот претседател Џо ...
сите 364 | | | веќе видена

„Демократијата има други механизми со кои се докажува легитимноста добиена од граѓаните. Вреди ги казнува граѓаните и очекува да ѝ служи на ВМРО“,рече Реџепи ...
сите 250 | | | веќе видена

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Забрана за движење на товарни возила кон Стража и Маврово, кон „Деве Баир“ и превој Ѓавато поради врнежи од снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: