Забрана за тешки товарни возила на патот Гостивар-Маврово и Гостивар-Стража-Кичево


Како што соопшти АМСМ, од 15:45 се воведува забрана за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар- крак Маврово- Маврово и Гостивар-Стража –Кичево. Кон ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено во зимски услови по претежно влажни коловози. Намалена видливост поради појава на магла, од 50 до 100 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 206 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 306 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение. Пожарот го потврди и oд полицијата. „Вчера во 19.55 часот во СВР ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Забрана за тешки товарни возила на патот Гостивар-Маврово и Гостивар-Стража-Кичево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: