Забрана за тешки товарни возила на патот Крива Паланка - граничен премин Деве Баир


Денеска се воведува забрана за тешки товарни возила на патниот правец Крива Паланка граничен премин Деве Баир. ЈП Македонија информира дека забраната почнува ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено во зимски услови по претежно влажни коловози. Намалена видливост поради појава на магла, од 50 до 100 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
2 копии

Поради заледениот дожд и лизгавост на коловозите, утрово оштетени се и неколку возила во Делчево. Поради сообраќајка на патот Делчево – Пехчево кај селото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 378 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 206 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 322 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Забрана за тешки товарни возила на патот Крива Паланка - граничен премин Деве Баир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: