Абас побара од Саливан САД да го принудат Израел на итен прекин на насилството


Претседателот на палестинската самоуправа Махмуд Абас денеска во разговор со американскиот советник за национална безбедност Џејк Саливан во Рамалах, истакна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералниот секретар на Арапската лига Ахмед Абул Геит денеска ја критикуваше резолуцијата на Советот за безбедност на ОН за зголемување на хуманитарната помош ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Советот за безбедност на Обединетите нации го усвои текстот на резолуцијата за Појасот Газа, со која се бара итно забрзување на испораката на помош за цивилите ...
| | веќе видена | слични

Европската унија ја поздрави резолуцијата на Советот за безбедност на Обединетите нации (СБОН), која повикува на проширен хуманитарен пристап, но не вклучува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина ...
сите 333 | | | веќе видена

Пејачот Амар Исмани е убиениот 29-годишник во пукањето кое синоќа се случи на Пластичарска, потврдија преку социјалните мрежи од неговото семејство. „На Алах ...
сите 84 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Претседателката на државата, Гордана Силјановска-Давкова денеска изјави дека не го ...
сите 111 | | | веќе видена

УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе има појава на повремен пороен дожд и грмежи. Овие денови локално процесите ќе бидат во ...
сите 315 | | | веќе видена

Преговорите на ЗНАМ со ВМРО-ДПМНЕ како партија која освои најмногу мандати на парламентарните избори се во финална фаза, вели Весна Бендевска од Движењето ЗНАМ ...
сите 232 | | | веќе видена

– Израелски и египетски војници денеска разменија оган во близина на граничниот премин Рафа, во јужниот дел на Појасот Газа, пишува Тајмс оф Израел. Според ...
сите 453 | | | веќе видена

Бројот на загинати во рускиот напад на специјализиран трговски центар со градежни производи во Харков се искачи на 16. Меѓу жртвите има и 12-годишно дете. ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Абас побара од Саливан САД да го принудат Израел на итен прекин на насилството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: