Родот преполовен, увозот зголемен – земјоделците добија владина помош, но колку таа е доволна за да нема иселувања?!

Земјоделци речиси нема ни за лек, а оние што ги има работат со полна пареа за да се прехранат, а добар дел од родот го продаваат на откупните центри. Покрај ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Финансиската поддршка на Владата значи многу за компаниите, го зголемува бројот на работни места и ја подобрува материјалната состојба на компаниите и со тоа и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за земјоделство, шуамрство и водостопанство, Љупчо Николовски денска на претставниците од планските региони ги додели договорите за поддршка од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Време зa читање: 2 минути ИПАРД е нашата успешна приказна, најголем успех со кој сите треба да се гордееме. Ние сме земја лидер во регионот по реализација на ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 6,1 милиони денари поддршка, се обезбедува за реализација на капитални проекти во Југоисточниот, Вардарскиот, Пелагонискиот и Североисточниот плански ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски се обрати на Панел-дискусија посветена на земјоделството на тема - „Како интеграцијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министрите за земјоделство, шумарство и водостопанство и за внатрешни работи, Љупчо Николовски и Оливер Спасовски, денеска во Министерството за земјоделство ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Европската Унија е можност за секој земјоделец, за нашите производи да се пласираат на европските пазари, изјави министерот за земјоделство, шумарство и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на кампањата на Владата на Република Македонија „Европска иднина, поблиску од кога било“, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Родот преполовен, увозот зголемен – земјоделците добија владина помош, но колку таа е доволна за да нема иселувања?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: