Израелските одбранбени сили го осудија однесувањето на војниците кои беа снимени како пеат и се молат во џамија во Џенин на Западниот Брег. Инцидентот е снимен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во израелско бомбардирање убиени се 76 лица од семејството Ал-Муграби, соопштија денеска палестинските спасувачи. Портпаролот на Одделот за цивилна одбрана во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во израелскиот воздушен напад врз градот Газа загинаа 76 членови на поширокото палестинско семејство, а меѓу нив беше и долгогодишниот работник на Програмата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 18 цивили се убиени, а десетици се повредени во израелски напад врз кампот Нусејрат во центарот на Газа, јави палестинската агенција ВАФА. Локални ...
| | веќе видена | слични
5 копии

- Во првиот месец од војната со Хамас, Израел фрли стотици бомби тешки околу 900 килограми на Појасот Газа, од кои многу можеа да погодат луѓе на оддалеченост ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

- Израелските сили денеска посочија дека ја прошируваат својата копнена офанзива со нови напади врз централниот дел на Појасот Газа пред очекуваното гласање на ...
| | веќе видена | слични

Се чини дека израелските сили ја прошируваат својата копнена офанзива со нов напад врз централна Газа во петокот, додека Советот за безбедност при Обединетите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: