ИЗРАЕЛСКИ НАСЕЛБИ ЌЕ НИКНАТ ВО ПОЈАСОТ ГАЗА Министерот Чикли ги откри плановите на Израел


Израелскиот министер за дијаспора и социјална еднаквост, Амихаи Чикли изјави за израелски Инет дека не ја исклучува можноста за формирање израелски населби во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската унија ја поздрави резолуцијата на Советот за безбедност на Обединетите нации (СБОН), која повикува на проширен хуманитарен пристап, но не вклучува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот за безбедност на Обединетите нации го усвои текстот на резолуцијата за Појасот Газа, со која се бара итно забрзување на испораката на помош за цивилите ...
| | веќе видена | слични

Тој, исто така, ги повика „израелските власти веднаш да ги укинат ограничувањата на комерцијалните активности“. Во исто време, амбасадорот на Израел во ОН го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш денеска изјави дека начинот на кој Израел ја спроведува својата воена операција во Појасот Газа „создава огромни ...
| | веќе видена | слични

Палестинското Министерство за надворешни работи и исламистичката група Хамас во петокот имаа спротивставени реакции на усвојувањето на резолуцијата на Советот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тие кусо изјавија дека до несреќата дошло по технички дефект и дека нема индиции за кривично дело, пренесува Вашингтон пост. Да потсетиме, иранскиот ...
сите 286 | | | веќе видена

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 456 | | | веќе видена

Засега не постои никаква намера за активирање на процедурата за прекршување на Договорот од Преспа, истакна министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 374 | | | веќе видена

Израелскиот министер за финансии Безалел Смотич рече дека сите Израелци треба да се чувствуваат како да е распишана потерница против нив и ги повика ...
сите 319 | | | веќе видена

Време е ДУИ да оди во опозиција, порача Антонијо Милошоски член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата „За или против“ на ТВ Алфа. ...
сите 323 | | | веќе видена

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 210 | | | веќе видена

Јавното обвинителство издало наредба за обдукција на починатиот притвореник во казнено поправната установа Затвор Куманово (К‘шање), соопштија денеска од ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИЗРАЕЛСКИ НАСЕЛБИ ЌЕ НИКНАТ ВО ПОЈАСОТ ГАЗА Министерот Чикли ги откри плановите на Израел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: