Слаби врнежи од снег на Ѓавато, Плетвар, Буково и Крушево


3 копии
3 копии
5 копии
2 копии

Поради заледениот дожд и лизгавост на коловозите, утрово оштетени се и неколку возила во Делчево. Поради сообраќајка на патот Делчево – Пехчево кај селото ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие „Улици и патишта“ – Скопје известува дека денеска, во 8.30 часот, екипи одговорни за одржување на светлосната сигналзиација на градските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 205 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 348 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение. Пожарот го потврди и oд полицијата. „Вчера во 19.55 часот во СВР ...
сите 72 | | | веќе видена

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во заминување и специјален претставник за Западен ...
сите 385 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Слаби врнежи од снег на Ѓавато, Плетвар, Буково и Крушево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: