„Пристап до мрежа“ – направи метеж

Во Србија започна со работа првата фабрика за производство на соларни панели, со капацитет од над 150 мегавати годишно. Компанијата Доми Еко Солар ќе ...
| | веќе видена | слични
8 копии

За електричната енергија, нема да има и нема да дозволиме никаков ценовен шок, потенцира во разговор со дописничката на МИА од Атина, претседателот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нема да има и нема да дозволиме никаков ценовен шок за струјата, вели за МИА претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски и посочува ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Во текот на следната недела јавноста ќе биде информирана за цената на струјата што ќе важи од први јануари. Секогаш имаме креативни ...
| | веќе видена | слични

Двојниот мандатот на Претседателот на Бордот на регулатори на Енергетска Заедница и Претседател на РКЕ Марко Бислимоски го заокружува со состанок во Атина, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија достави предлог за нов Закон за енергетика по повеќе од пет години, со кој ќе се уредуваат новите видови на бизниси со продажбата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 558 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 184 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 606 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 158 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова вечера одржа митинг во Велес. -Ги нема сликите низ весниците кои се најдобар ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пристап до мрежа“ – направи метеж

Од:
До кого (е-маил):
Порака: