Бајден: Израел да се фокусира на спасување животи на цивилите во Газа

Израелска невладина организација соопшти дека го тужела Меѓународниот комитет на Црвениот крст (МКЦК) затоа што не им пружил помош на израелските заложници во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

- Хамас и другите палестински фракции денеска ги отфрлија преговорите за ослободување на израелските заложници, додека Израел не ги запре воените напади врз ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението на Хамас се наведува дека таквиот потег е одраз на „палестинската одлука на национално ниво“. -Не треба да се зборува за затвореници или ...
| | веќе видена | слични

Советникот за нацонална безбедност на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, Тачи Ханегби, во колумна на арапски јазик, објавена во саудискиот сајт „Елаф“, ...
| | веќе видена | слични

Хамас објави дека палестинските милитантни групи ја отфрлиле можноста за натамошно ослободување заложници додека Израел не ја прекине војната во Газа. Ова ...
| | веќе видена | слични

Колумна на советникот за национална безбедност на израелскиот премиер Тачи Ханегби покажува омекнување на ставот на израелската влада кон отпорот Палестинската ...
| | веќе видена | слични

САД велат дека се водат сериозни преговори за ново примирје во Газа и ослободување повеќе заложници. По ветото и во пресрет на одложеното гласање на Советот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 378 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 425 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 206 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение. Пожарот го потврди и oд полицијата. „Вчера во 19.55 часот во СВР ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден: Израел да се фокусира на спасување животи на цивилите во Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: