Бектеши откри кој ќе плаќа поскапа струја од јануари

Во Србија започна со работа првата фабрика за производство на соларни панели, со капацитет од над 150 мегавати годишно. Компанијата Доми Еко Солар ќе ...
| | веќе видена | слични
8 копии

За електричната енергија, нема да има и нема да дозволиме никаков ценовен шок, потенцира во разговор со дописничката на МИА од Атина, претседателот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нема да има и нема да дозволиме никаков ценовен шок за струјата, вели за МИА претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски и посочува ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Во текот на следната недела јавноста ќе биде информирана за цената на струјата што ќе важи од први јануари. Секогаш имаме креативни ...
| | веќе видена | слични

Двојниот мандатот на Претседателот на Бордот на регулатори на Енергетска Заедница и Претседател на РКЕ Марко Бислимоски го заокружува со состанок во Атина, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија достави предлог за нов Закон за енергетика по повеќе од пет години, со кој ќе се уредуваат новите видови на бизниси со продажбата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши откри кој ќе плаќа поскапа струја од јануари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: